Biblioteka Centrum stawia na innowacje

Odtwarzacze do słuchania audiobooków, muzyki i słuchowisk, a także nowe czytniki książek – biblioteka M-GCKiS w Choroszczy wzbogaciła się  w nowoczesne narzędzia, które z pewnością umilą czas czytelnikom w różnym wieku.

Końcówka 2023 roku zaowocowała zakupem wielu nowości, zarówno książkowych w wersji papierowej, zbiorów specjalnych (audiobooków), ale też nowego wyposażenia, które wzbogaciło ofertę biblioteki. Teraz czytelnicy, zasiadając w wygodnym bibliotecznym fotelu, mogą cieszyć się z korzystania ze sprzętu do odtwarzania audiobooków oraz czytników e-booków, które dostępne są do użytku na miejscu.

Wprowadzenie tego nowoczesnego sprzętu jest odpowiedzią na rosnące zainteresowanie różnorodnymi formami literatury. Dzieci i młodzież, które zwykle są otwarte na nowości technologiczne, z pewnością znajdą w audiobookach i e-bookach alternatywną formę rozwijania swojej pasji do czytania. Rozwiązania mogą spodobać się również seniorom, którzy borykają się z wadą wzroku czy słuchu. Dzięki temu biblioteka staje się jeszcze bardziej atrakcyjnym miejscem, gdzie każdy, bez względu na wiek, znajdzie coś dla siebie.