Tutaj jestem – konkurs literacki Podlaskiego Instytutu Kultury

Tutaj jestem, gdzie byłem,
Gdzie się urodziłem,
Tu się wychowałem
I tutaj zostałem.
Mogłem jechać, wyjechać
I stąd się oddalić,
Ale jednak zostałem
Z tymi, co zostali (…).

Mottem konkursu, autorstwa Michała Zabłockiego, zachęcamy naszych Czytelników do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Tutaj jestem”, ogłoszonym przez Podlaski Instytut Kultury.

To już czternasta edycja tego konkursu adresowanego do autorów, którzy debiut pisarski mają jeszcze przed sobą i którzy nie mają na koncie autorskiego wydawnictwa. Nagrodę stanowi wydanie przez Podlaski Instytut Kultury wybranej przez jury pracy, która zostanie profesjonalnie zredagowana, opracowana graficznie i wydrukowana. Autor nagrodzonej pracy otrzyma 200 egzemplarzy publikacji.

Cieszy nas bardzo, że konkurs z roku na rok staje się coraz bardziej znany i że zgłaszanych prac jest z każdym rokiem coraz więcej – mówi Wiktoria Wnorowska, dyrektor Podlaskiego Instytutu Kultury w Białymstoku – wiemy, że wiele osób pisze powieści, nowele, opowiadania i chowa swoje prace do szuflady. Najwyższy czas je wyjąć i pokazać światu. Czekamy na zgłoszenia do końca maja.

Tematyka prac może być bardzo różnorodna, ale mile widziane są wątki związane z województwem podlaskim. Dotychczas na konkurs trafiały powieści obyczajowe, sensacyjne, kryminalne, z pogranicza baśni, fantazji, science fiction. Wśród zgłoszonych prac były zbiory noweli, opowiadań, formy nawiązujące do pamiętników czy reportaży. Czas na zgłoszenia mija z końcem maja br. Poniżej zamieszczamy regulamin konkursu oraz kartę zgłoszeniową.

Serdecznie zachęcamy do udziału w konkursie!

Karta zgłoszeniowa

REGULAMIN