Nowy rok z Dyskusyjnym Klubem Książki

Dyskusyjny Klub Książki działający przy naszej bibliotece miał swoje pierwsze w tym roku spotkanie. Do grona klubowiczów dołączyły nowe osoby, więc grono stale się poszerza.

Podczas spotkania, 31 stycznia zostały omówione lektury, które klubowicze mieli okazję przeczytać w ramach działalności klubu. Opinie i recenzje były podzielone, a dyskusja bardzo rzewna. Pozycją, która najbardziej zaciekawiła klubowiczów była książka pt. Klub czytelniczy dla samotnych serc – książka o książkach, o ich magicznej mocy uleczania dusz i poprawiania humoru. Wątek przewodni to ratowanie bibliotek i fundamentu jakim jest biblioteka. Tak naprawdę to jednak historia o żałobie, samotności, życiu we własnym świecie, który nie jest najszczęśliwszym.

Następnie obecne na spotkaniu klubowiczki miały okazję wzięcia udziału w warsztacie pn. Nie szata zdobi człowiek, nie okładka książkę. Na podstawie tytułu i autora oraz krótkiego biogramu książki, Panie miały za zadanie stworzyć wyobrażoną przez siebie okładkę tej książki. Praca wcale nie była taka prosta jak się wydaje! Powstały jednak prawdziwe cuda, a porównanie pracy twórczej z pierwowzorem, czyli faktyczną okładką danej książki przyniosło wiele radości, ale też zdziwienia.

Styczniowe spotkanie było też przestrzenią do pozyskania kolejnych lektur do przeczytania w ramach klubu. Szeroki wachlarz dostarczonych przez Instytut Książki i Książnicę Podlaską nowych lektur do omówienia w gronie Dyskusyjnego Klubu Książki zaowocuje kolejnym spotkaniem, które odbędzie się już w lutym. Oczywiście spotkamy się w przestrzeni naszej przyjaznej biblioteki i chętnie przyjmiemy do grona klubowiczów nowych fanatyków książek i rozmów o nich (i nie tylko).