Styczniowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Atrakcyjne wydawnictwa, ciekawe rozmowy o literaturze, przytulna przestrzeń do spotkań, a do tego smaczna kawa! Brzmi zachęcająco, prawda? Dyskusyjny Klub Książki czeka na nowych członków.

Dyskusyjne Kluby Książki, działające przy bibliotekach publicznych to projekt Instytutu Książki, dzięki któremu w setkach miejscowości w całej Polsce Czytelnicy spotykają się regularnie, aby rozmawiać o literaturze i o książkach. Programowi przyświeca idea czerpania przyjemności z dyskutowania o literaturze. Klubowicze spotykają się w wybranym przez siebie miejscu, z wybraną przez siebie częstotliwością, jednak nie rzadziej niż co 2 miesiące. Uczestnicy DKK należą do wszystkich grup wiekowych i społecznych.

DKK w Choroszczy istnieje już od 2009 roku i działa przy bibliotece M-GCKiS w Choroszczy. Jego członkowie mieli okazję wziąć udział w szeregu spotkań przy kawie i książce, spotkań autorskich, a także w pracy warsztatowej i w podjęciu wspólnych działań na różnych płaszczyznach. Podczas spotkań klubu pojawiali się także wyjątkowi goście, m.in. Zenon Krajewski, Jowita Trzaska, Celina Mioduszewska, Wojciech Koronkiewicza, Weronika Krysiewicz oraz kilkunastu innych pisarzy i poetów.

Chroszczański DKK liczy prawie 20 aktywnych klubowiczów. W minionym roku, mimo odbywającego się w bibliotece generalnego remontu, klubowicze mieli szansę spotykania się m.in. podczas wydarzeń plenerowych, warsztatów oraz innych inicjatyw takich jak: Narodowe Czytanie, Noc Bibliotek czy spotkania autorskie.

Aby dołączyć do klubu, wystarczy zgłosić się do biblioteki mieszczącej się  w M-GCKiS w Choroszczy (ul. H. Sienkiewicza 29) lub przyjść na najbliższe ze spotkań. Taka okazja nadarzy się jeszcze w styczniu! Klubowicze spotkają się w bibliotece 31 stycznia (we środę) o g. 18:00. A czeka na nich solidna dawka dobrej literatury, przy tym nowej lektury, czy obowiązkowej? Niekoniecznie, ale miło nam będzie, gdy podejmą wysiłek jej przeczytania, który może odwrócić się w przyjemność. Czy będą z tego odpytywani? Absolutnie!

Serdecznie zapraszamy!