Dni otwarte biblioteki podczas poMIKOŁAJEK w Centrum Kultury

Zimowo-świąteczne warsztaty, spotkania z autorami wartościowych publikacji książkowych, charytatywny turniej piłkarski – Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy zaprasza na „poMIKOŁAJKI”, czyli cykl różnorodnych grudniowych wydarzeń sprzyjających integracji społecznej i dobrej zabawie.

„poMIKOŁAJKI” rozpocznie 7 grudnia otwarcie wystawy ilustracji z książek dla dzieci „Świat dziecięcych emocji na ilustracjach Roccio Bonilli”, która zagości we wnętrzu M-GCKiS na dwa miesiące, oraz spotkanie Mateusza Świstaka pn. „Opowiedz mi, Krasnalu” z przedszkolakami w ramach kampanii „Mała Książka – Wielki Człowiek”.

Następnego dnia: 8 grudnia w Choroszczy odbędzie się druga edycja spotkania „Odkryć potencjał”, sieciującego organizacje działające na rzecz seniorów w naszym regionie. Podczas wydarzenia odbędą się prelekcje, prezentacje twórczych projektów, a przede wszystkim wymiana dobrych praktyk.  Seniorzy zaprezentują efekty swoich prac warsztatowych, opowiedzą o realizowanych przedsięwzięciach oraz współpracy międzysektorowej.

W sobotę 9 grudnia już od samego rana na hali Szkoły Podstawowej w Choroszczy będą padały „Gole dla hospicjum”. Za sprawą mikołajkowego turnieju piłki halowej o Puchar Burmistrza Choroszczy piłkarze wesprą zbiórkę charytatywną na rzecz Fundacji „Pomóż Im” – hospicjum dla dzieci. Zdrowa rywalizacja przełoży się więc na coś więcej!

Tego samego dnia rozpoczną się DNI OTWARTE BIBLIOTEKI M-GCKiS, która po remoncie otworzy swoje przestrzenie dla wyczekujących na kontakt z literaturą czytelników. Zanim jednak uruchomione zostaną wypożyczenia, odbędzie się szereg spotkań literackich oraz warsztatów kreatywnych o tematyce zimowej: i tak w sobotę 9 grudnia, od godz. 14:00, odbywać się będą bałwankowe warsztaty artystyczne, czytelnicze zabawy i konkursy, prezentacja nowo zakupionych książek oraz premiera kolejnego numeru „Gazety Dzieci”. W trakcie dni otwartych biblioteki odbywających się w ramach „poMIKOŁAJEK” przygotowaliśmy również wyjątkowy moment, który z pewnością zasmakuje wszystkim uczestnikom, a będzie nim wspólny tort! Następnie o godz. 17:00 rozpocznie się spotkanie  z autorką nietuzinkowych biografii – Anną Kamińską, która opowie o swojej twórczości, w tym o swojej najnowszej książce „Głośniej! Marek Jackowski. Historia twórcy Maanamu”.

Niedziela 10 grudnia również będzie przebiegała wokół świata literatury, jednak już tej dziecięcej. Dzięki spotkaniu z Zofią Stanecką i Marianną Oklejak najmłodsi wraz ze swoimi opiekunami będą mogli poznać kulisy powstawania fascynujących historii z serii książeczek o Basi. W poMIKOŁAJKOWĄ niedzielę przygotowaliśmy również magiczne warsztaty ze zdobienia pierników, które przeniosą uczestników w świąteczny klimat.

Uruchomienie wypożyczeń oraz zwrotów w bibliotece nastąpi w poniedziałek, 11 grudnia i już wtedy czytelnicy będą mogli w pełni korzystać z zasobów, które w ostatnim czasie zostały wzbogacone o mnóstwo nowości wydawniczych – zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Wisienką na torcie poMIKOŁAJKOWYCH wydarzeń w Centrum Kultury będzie jeszcze jedno spotkanie autorskie, na które zaproszony został dobrze znany i lubiany Michał „Misiek” Koterski! Już 13 grudnia, o 18:00 w auli M-GCKiS w rozmowie z Dominikiem Sołowiejem opowie o życiu, uzależnianiach, wychowaniu w rodzinie obarczonej od pokoleń nałogami, o sławie i jej mrocznych stronach, o których pisze również w książce „To już moje ostatnie życie”, która ukazała się w tym roku.

„poMIKOŁAJKI w Centrum Kultury” to doskonała okazja do spędzenia czasu w inspirującym towarzystwie i rozwijania swoich pasji.

Dołączcie do nas i razem stwórzmy niepowtarzalny klimat świątecznego okresu!