Lekcja biblioteczna z klasą V ze Szkoły Podstawowej w Choroszczy

We wtorek 7 czerwca Biblioteka Publiczna w Choroszczy gościła w ramach lekcji bibliotecznej klasę V D Szkoły Podstawowej im. H.Sienkiewicza w Choroszczy. Dzieci miały sposobność zapoznać się z pracą bibliotekarek i zasobami bibliotecznymi. Wzięły udział w prezentacji dotyczącej historii powstawania pisma i książek oraz w warsztatach.  Od najdawniejszych czasów ludzie przekazywali sobie wiadomości. Uczniowie opowiadali o dzisiejszych sposobach komunikowania się, przekazywania informacji o emocjach i codziennych sytuacjach. Bibliotekarki zaprezentowały dzieciom przykłady porozumiewania się miedzy ludźmi w czasach minionych. Uczestnicy mieli okazję wczuć się w rolę ludów pierwotnych i spróbować komunikacji za pomocą pisma węzełkowego oraz pisania na woskowych tabliczkach. Z pozoru łatwe zadanie okazało się nie lada zagwozdką, gdy grupa miała za zadanie odgadnąć informację ukrytą za niteczkami.  Pozostajemy w nadziei, że ta lekcja biblioteczna zaowocuje jeszcze częstszymi wizytami w bibliotece!

Serdecznie dziękujemy za wizytę!