Rozstrzygnięcie konkursu powiatowego „Czy wy wiecie… Krasnoludki są na świecie”

Wraz z początkiem 2022 roku Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego ogłosiła konkurs powiatowy “Czy Wy wiecie… krasnoludki są na świecie” – adresowany do dzieci w wieku 7-9 lat oraz 10-12 lat zamieszkujących powiat białostocki.

Przedmiotem konkursu było samodzielne wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej postać krasnoludka w oparciu o książki Marii Konopnickiej. Każda z bibliotek powiatowych miała za zadanie zebrać prace konkursowe i te najlepsze, wyłonione w etapie wewnętrznym przekazać Książnicy Podlaskiej celem rozstrzygnięcie tegoż konkursu powiatowego. Etap wewnętrzny przeprowadzony w naszej bibliotece zaowocował kilkunastoma pracami konkursowymi. Pracę, która przykuła uwagę bibliotekarek wykonała Maja Maria Brytczuk. Krasnoludek  znany z twórczości Marii Konopnickiej był wykonany przez Maję niecodzienną techniką, niezwykle estetycznie i pomysłowo.

Ostatni etap konkursu – czyli jego rozstrzygnięcie i wyłonienie tych najlepszych prac na szczeblu powiatowym, odbył się 30 maja w Audytorium Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku. Praca wykonana przez Maję została nagrodzona II-gim miejscem w kategorii 7-9 latków! Serdecznie gratulujemy osiągnięcia naszej młodej Czytelniczce i aktywistce społecznej, Maja bowiem nie po raz pierwszy szczytuje w tego typu konkursach, oraz współtworzy takie inicjatywy jak: Gazeta Dzieci oraz chętnie bierze udział w proponowanych przez Centrum Kultury warsztatach i zajęciach. Życzymy Mai powodzenia w kolejnych tego typu akcjach konkursowych, oraz opiewamy dumą na to, iż to właśnie praca choroszczańskiej czytelniczki została tak wysoko oceniona. Dziękujemy również wszystkim innym dzieciom, które dostarczyły do biblioteki swoje prace konkursowe – każda z nich była wyjątkowa.