,,Z książką na start” w Barszczewie

Projekt „Mała książka – wielki człowiek” jest akcją skierowaną do dzieci w wieku od 3 do 6 lat.  Głównym jej celem  jest promocja zainteresowań  czytelniczych wśród dzieci oraz zachęcanie rodziców do odwiedzania biblioteki i korzystania z jej bogatych zasobów.

Dnia 20 września, Filię Biblioteczną w Barszczewie odwiedziły przedszkolaki z   grupy  ,,Żabki”  z wychowawczynią  Panią Agnieszką. Na początku spotkania wspólnie przypomnieliśmy, o co prosi książka, zanim  weźmiemy ją do ręki. Następnie dzieci wysłuchały opowiadania Z. Staneckiej ,,Świat według dziadka” z książeczki ,, Pierwsze czytanki dla…” To był tylko przedsmak  tego, co Mali Czytelnicy z rodzicami, odnajdą w ,,książeczce- prezencie na dobry start’’. Maluchy otrzymały również znaczki i  Paszporty Biblioteczne, do których  po każdorazowej wizycie w bibliotece, będą miały wbijaną pieczątkę. Po uzbieraniu 10 pieczątek  Mały Czytelnik otrzyma imienny dyplom potwierdzający jego czytelnicze zainteresowania.

Zachęcam wszystkich rodziców do wzięcia udziału w  projekcie ”Mała książka-wielki człowiek”.  Zapraszam do biblioteki, by odebrać Pakiet Startowy z książką w prezencie i wspólnie z dzieckiem rozpocząć fantastyczną przygodę.

Udział w akcji mogą brać dzieci, które zapiszą się do biblioteki, ale także te,  które już mają swoją kartę biblioteczną.

(M.Ś.)