Spotkanie autorskie z Januszem Koronkiewiczem

W piątkowy wieczór 15 listopada 2013 r.w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury w Choroszczy odbyło się prawdziwe święto książki. Na spotkanie autorskie z Januszem Koronkiewiczem, jego najnowszą książką oraz Elżbietą Michalską i jej grafikami przybyło aż ok. 70 osób.

Autor „Opowieści dziadka… ze świata, którego już nie ma” co prawda skromnie podkreślał, że to już jego ostatnia książka i nie chce być uznawany za pisarza, ale przybyli na to spotkanie czytelnicy nie zgadzali się z tą opinią, gratulowali Januszowi Koronkiewiczowi talentu i pracowitości oraz życzyli kolejnej książki. Do tych życzeń dołączył też Burmistrz Choroszczy Jerzy Ułanowicz, zaznaczając, że Pan Janusz poprzez zbieranie ustnych opowieści i utrwalanie ich w formie pisemnej realizuje ideę nowoczesnego patriotyzmu. Z sali padał nawet postulat włączenia opowiadań autora „Opowieści…” do kanonu lektur miejscowych szkół.

Wszystkich, którzy nie mogli być na spotkaniu, a chcieliby nabyć „Opowieści…” zapraszamy do Centrum Kultury, które posiada w sprzedaży książkę oraz do Biblioteki gdzie można ją wypożyczyć. Wystawę prac Elżbiety Michalskiej można oglądać w galerii do czwartku 28 listopada.

WJC, fot. PW/M-GCK