Kartka świąteczna

W każdą sobotę miesiąca w godzinach od 11.00-13.00 odbywają się zajęcia w Bibliotece Publicznej w Choroszczy dla dzieci i młodzieży. Podczas zajęć prace są wykonywane różnymi technikami np. z papieru, tektury , orgiami, makaronu, masy solnej, malowanie farbami.

Uczestniczące w zajęciach dzieci biorą udział w konkursach plastycznych organizowanych przez Bibliotekę. W czasie zajęć plastycznych młodzież własnoręcznie wykonywała kartki bożonarodzeniowe, techniką Quilling, która polega na zwijaniu wąskich pasków kolorowego papieru, zwiniętych w kształt sprężyny spiralnej, a następnie formowaniu i naklejaniu na kartkę w celu utworzenia dekoracyjnej kompozycji.

Wysyłanie kartek to piękna tradycja, warto ją pielęgnować. Wysyłanie kartek świątecznych ma długą tradycję. Ludzie od wielu lat słali sobie życzenia na małych kartkach papieru z kolorowymi nadrukami. Chociaż wysyłamy coraz mniej kartek tradycyjnych, sam zwyczaj rozsyłania świątecznych pocztówek nie zanikł całkowicie. Zmienił się tylko sposób, w jaki przesyłamy sobie życzenia. Elektroniczne kartki są coraz bardziej popularne, podobnie smsy i mmsy. Jednak wciąż wielu uważa, że nie ma lepszego sposobu na wysłanie życzeń noworocznych i bożonarodzeniowych niż wrzucenie do skrzynki na listy ręcznie wypisanej pocztówki. Największą wartość mają jednak te, które są wykonane własnoręcznie.

bibliotekarz
Lucyna Jutkiewicz