Na straganie… Jan Brzechwa

Wiersze Jana Brzechwy to klasyka literatury dziecięcej , najpiękniejsze wiersze , które uczą, bawią oraz rozwijają dziecięcą wyobraźnię. To świat pełen przygód, w którym głównymi postaciami są zwierzęta i rośliny.

Aby propagować piękno polskiej literatury dziecięcej, dzieci z kółka literacko- plastycznego , działającego przy Filii Bibliotecznej w Barszczewie, przygotowały występ do wiersza J. Brzechwy pt. ,, Na straganie”.

Z przedstawieniem odwiedziliśmy grupę przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego w Barszczewie. Dzieci wcieliły się w różne postacie , występujące w wierszu: m.in. groch , fasola, kalarepka, marchewka ,szczypiorek itp.

Przedszkolaki z zaciekawieniem oglądały zabawne scenki z ,, życia warzyw”. Przedstawienie wszystkim bardzo się podobało, mała publiczność nagrodziła nas gromkimi brawami.

,, Mali aktorzy”, wcielili się w swoje role perfekcyjnie , natomiast stroje wykonali samodzielnie na zajęciach kółka literacko- plastycznego.

Małgorzata Świszcz

bibliotekarz