Zielona energia w naszej bibliotece!

O tym, że ekologia to ważna sprawa nie trzeba nikogo przekonywać. Ale warto czasem odświeżyć i uporządkować swoje wiadomości. Tu z pomocą przychodzą ciekawe książki dla wszystkich grup wiekowych i zajęcia, które przygotowaliśmy dla Was w naszej bibliotece.

O projekcie Biblioteki Pełne Dobrej Energii pisaliśmy już tutaj. Dzięki niemu nasz biblioteczny księgozbiór powiększył się o kilkanaście pozycji dotyczących klimatu i ekologii. Dzięki niemu również zaplanować mogliśmy warsztaty i spotkania dla dzieci ze szkół podstawowych z terenu naszej gminy.

Działania obejmą tworzenie kreatywnych lapbooków czyli ozdobnych teczek tematycznych, które  w graficznej formie przedstawią: symbole ekologiczne i wskazówki – w jaki sposób na co dzień dbać o naszą planetę, zagadnienia segregacji śmieci i inne tematy nawiązujące do ekologii. Lapbooki powstaną na podstawie książek o tematyce ekologicznej, które biblioteka uzyskała w ramach projektu. Spośród wszystkich prac wybierzemy najlepsze, które nagrodzone zostaną drobnymi upominkami.

Dodatkowo dzieci wezmą udział w spacerach z przyrodnikami z Parku Krajobrazowego Puszczy Knyszyńskiej, którzy pomogą im odkryć tajemnice najbliższej okolicy. Dowiemy się co piszczy w trawie i fruwa w koronach drzew, a także jak ważna dla planety jest dbałość o bioróżnorodność naszego najbliższego otoczenia. Relacja z działań już wkrótce!

“Działania realizowane w ramach ogólnopolskiego projektu “Biblioteki pełne dobrej energii” prowadzonego przez Fundację PVE Dobra Energia”