Nasza biblioteka jest PEŁNA DOBREJ ENERGII!

W gronie bibliotek zaproszonych do pilotażowego projektu Fundacji PVE Dobra Energia znalazła się Biblioteka M-GCKiS w Choroszczy, która otrzyma wsparcie w postaci bezpłatnych pakietów książek o tematyce przyrodniczej i zrealizuje ciekawe działania z zakresu edukacji ekologicznej.

Biblioteka M-GCKiS w ramach działań projektowych przeprowadzi kreatywne warsztaty ekologiczne z dziećmi, a także spacery przyrodnicze i spotkania autorskie, a ich tematem przewodnim będzie EKOLOGIA! Zaplanowane działania będą odbywały się zarówno w samej Choroszczy, a także w okolicznych miejscowościach m.in. w filii bibliotecznej w Klepaczach.

Zrealizowane działania zostaną ocenione, a w ramach konkursu pojawi się także możliwości przeprowadzenia spotkania autorskiego z ambasadorem projektu, Adamem Zbyrytem – popularyzatorem nauki, biologiem, ornitologiem i autorem książek przyrodniczych.

Celem projektu „Biblioteki pełne dobrej energii” jest wzmacnianie świadomości społeczeństwa lokalnego na temat ekologii, podnoszenie poziomu wiedzy dotyczącej troski o środowisko naturalne, odnawialnych źródeł energii (OZE), zmian klimatycznych, a także rozwijanie zainteresowania dzieci i młodzieży naukami przyrodniczymi.

“Działania realizowane w ramach ogólnopolskiego projektu “Biblioteki pełne dobrej energii” prowadzonego przez Fundację PVE Dobra Energia”