Absurd nie czytać! – M-GCKiS zaprasza na Noc Bibliotek

Przed nami wyjątkowe popołudniowo-nocne wydarzenia, które zostaną poświęcone literaturze i kulturze w ramach ogólnopolskiej akcji „Noc Bibliotek”. W dniach 6 i 7 października, biblioteka Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy serdecznie zaprasza wszystkich miłośników książek do udziału w niezwykłym wydarzeniu jakim jest Noc Bibliotek. W tegorocznej odsłonie akcji spotkamy się w przestrzeniach filii bibliotecznej w Klepaczach oraz w naszej siedzibie w Choroszczy, by w myśl ogólnopolskiego hasła „Absurd nie czytać!” wspólnie cieszyć się mocą literatury i poczuć siłę lokalnej społeczności.

Piątek, 6 października /filia biblioteczna w Klepaczach/ Rozpoczniemy świętowanie „Nocy Bibliotek” od otwartych warsztatów dla dzieci, które odbędą się w filii bibliotecznej w Klepaczach wspólnie z Galerią Arsenał. Od g. 16:00 wszystkie dzieci, które dotrą tego dnia do filii bibliotecznej w Klepaczach będą miały okazję rozwijać swoją wyobraźnię i kreatywność poprzez stworzenie własnej ilustracji POP-UP. Warsztaty mają formułę otwartą i zapraszamy na nie dzieci w wieku od 5 do 10 roku życia. Dzień 2: Sobota, 7 października /M-GCKiS w Choroszczy/ Sobota przyniesie kolejne ciekawe atrakcje. O 16:00 rozpoczną się otwarte warsztaty rodzinne, w trakcie których będzie można stworzyć własny „słoik dobrych myśli” oraz własnoręcznie ozdobioną torbę na książki. W przestrzeniach centrum kultury poszukamy ciepłych słów, inspirujących myśli czy dawnych porzekadeł, by na koniec zamknąć je w pięknej formie. Dodatkowo zainspirujemy się jesiennymi motywami i wykonamy autorskie torby, które będą jak znalazł na nowości wydawnicze dostępne w lokalnej bibliotece. Będzie to nie tylko okazja do twórczej i kreatywnej zabawy, ale także wsłuchania się w potrzeby naszych odbiorców. Wieczorem, o godzinie 18:30, zapraszamy na projekcję filmu „Moja mama gorylica”. To film pełen emocji, przygód i humoru zrealizowany na podstawie znanej na całym świecie książki dla dzieci skierowany jest do wszystkich odbiorców od 5 roku życia. Oczywiście, nie zabraknie pysznego popcornu, który umili seans. Kiermasz książek i nowości książkowe W trakcie obydwu dni Nocy Bibliotek w Klepaczach i w Choroszczy będzie można zaglądać na kiermasz książek. To doskonała okazja, aby znaleźć nowe pozycje do swojej biblioteczki, poznać literaturę od nowej strony i znaleźć inspirację do czytania. Przez ten czas biblioteka będzie również prowadziła wypożyczenia. Zbiory zasiliły nowości wydawnicze zakupione przez bibliotekę, a wśród nich: kontynuacje powieści obyczajowych, pozycje książkowe dla dzieci i młodzieży, a także mroczne kryminały i gorące romanse. Niezapomniane wrażenia wśród książek, ciekawe warsztaty, inspirujące rozmowy przy kawie oraz kino z pachnącym popcornem – to wszystko czeka na odbiorców tegorocznej Nocy Bibliotek w Gminie Choroszcz. Wszystkie atrakcje są bezpłatne. Serdecznie zapraszamy!