Spotkania autorskie z Grażyną Serafin

W poniedziałek – 28 listopada w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy gościliśmy autorkę książek dla dzieci, tekstów dla dorosłych oraz nauczycielkę nauczania początkowego – Grażynę Serafin. Pani Grażyna przybyła do Choroszczy z mroźnych Suwałk, które kocha całym sercem i o których uwielbia opowiadać, wplatając w to historie z życia Marii Konopnickiej – również suwalczanki.

Pierwsze ze spotkań zebrało w holu wystawienniczym M-GCKiS dwie klasy pierwsze Szkoły Podstawowej w Choroszczy. Podczas spotkania z Panią Serafin, uczniowie znaleźli się na kwiecistej łące z wiersza Marii Konopnickiej – Nasze kwiaty. Królowały – sasanki, maki, chabry, ale również mniej znane kwiaty – przylaszczki, ostróżki i kąkole.

Następnie autorka udała się do Szkoły Podstawowej w Złotorii. Tam uczniowie czekali wspólnie ze swoimi pluszowymi misiami, które kilka dni temu miały swoje święto. Tutaj Pani Grażyna Serafin edukowała dzieci na temat drogi książki od autora do czytelnika, zaprezentowała swoją twórczość oraz przeprowadziła mini-konkurs.

Spotkania z autorką Grażyną Serafin były bardzo wartościowe z kilku ważnych względów – były bezpośrednim spotkaniem dzieci z autorem książek, które czytają, nakreśliły osobę Marii Konopnickiej, której czytelniczy rok 2022 jest poświęcony oraz miały charakter edukacyjny na temat powstawania książki od A do Z, a do ważne – i na co liczymy – zachęciły dzieci do wizyty w bibliotece.

Serdecznie dziękujemy za tą wspólną przygodę – zarówno Pani Serafin, jak i placówkom szkolnym z którymi zawsze chętnie współpracujemy!

Wywiad z pisarką na łamach “Gazety w Choroszczy”: https://gazeta.choroszcz.pl/?p=53512