Lekcje biblioteczne wokół wystawy o OSP w Choroszczy

W tygodniu 17-21 października naszą bibliotekę tłumnie odwiedzały grupy z Przedszkola Samorządowego im. Jana Pawła II w Choroszczy.W bibliotece bowiem odbywały się warsztaty edukacyjne towarzyszące wystawie dotyczącej Ochotniczej Straży Pożarnej w Choroszczy goszczącej w holu wystawienniczym M-GCKiS. Dzieci obecne na wystawie zostały zaproszone do biblioteki, aby poznać zasady jej funkcjonowania oraz wysłuchać bajki o tematyce strażackiej, którą odczytali im strażacy i bibliotekarka.Po krótkim warsztacie polegającym na losowaniu fotografii przedstawiających wyposażenie strażaka, przedszkolaki opuszczające mury M-GCKiS otrzymały zeszyty edukacyjne z łamigłówkami oraz ciekawostkami, stworzone przez pracowników Centrum Kultury oraz pamiątkową książkę „Jak Wojtek został strażakiem”.

Serdecznie dziękujemy za tak pozytywny odzew na nasze zaproszenie – Przedszkolu Samorządowemu im. Jana Pawła II w Choroszczy oraz strażakom – Justynie Zachowicz oraz Arturowi Komorowskiemu za włączenie się w edukację najmłodszych w temacie pożarnictwa i wspólnego bezpieczeństwa.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji.