Grudniowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

W Miejskiej Bibliotece publicznej w Choroszczy od lat działa Dyskusyjny Klub Książki. Z roku na rok przybywa w nim Członków i Członkiń. Ostatnie lata niestety ograniczyły spotkanie “face to face” więc również spotkania DKK zostały ograniczone. W 2021 roku głównym spotkaniem wokół Dyskusyjnego Klubu Książki było spotkanie autorskie z Urszulą Gajdowską podczas Dni Choroszczy.

Końcówka roku jest więc znakomitą okazją, ku temu, aby spotkać się w gronie miłośników książek i o nich podyskutować przy wspólnym stole.

Zapraszamy więc serdecznie wszystkich Członków oraz Członkinie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy naszej bibliotece – na ostatnie spotkanie w tym roku. Odbędzie się ono 9 grudnia (czwartek) o godzinie 14:00. Skupimy się wokół podlaskich twórców, zarówno powieściopisarzy, jak i poetów, a gościem spotkania, który opowie o swojej twórczości, poezji, wydanych tomikach – będzie Weronika Krysiewicz. Pani Weronika jest lokalną poetką, która pisze zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Podczas spotkania omówimy również po krótce dostarczone przez Inicjatorów Dyskusyjnego Klubu Książki tegoroczne lektury DKK.

Przypominamy o trwającym reżimie sanitarnym tj. o zachowaniu ostępów między spotykanymi osobami, obowiązku osłony twarzy i nosa, oraz o dezynfekcji rąk. 

ZACHĘCAMY DO UCZESTNICTWA!

Dyskusyjne Kluby Książki to projekt Instytutu Książki i wojewódzkich bibliotek publicznych, który działa od 2007 r. Dzięki niemu w setkach miejscowości w całej Polsce czytelnicy spotykają się regularnie, aby rozmawiać o książkach i literaturze. Programowi przyświeca założenie, że potrzebne są miejsca, w których można rozmawiać o wspólnie czytanych książkach, oraz że nie trzeba być krytykiem, by czerpać przyjemność z dyskutowania o literaturze. Spotkania i dyskusje o książkach mają charakter nieformalny. Kluby działają przy bibliotekach publicznych wszystkich stopni (od wojewódzkiego do gminnego), mogą także działać przy innych instytucjach (np. bibliotekach szkolnych, domach kultury, bibliotekach parafialnych itp.) we współpracy z biblioteką publiczną. Klubowicze spotykają się w wybranym przez siebie miejscu, z wybraną przez siebie częstotliwością, jednak nie rzadziej niż raz na dwa miesiące. Uczestnicy Dyskusyjnych Klubów Książki należą do wszystkich grup wiekowych i społecznych.

źródło : Instytut Książki