Tydzień Bibliotek 2021

Tydzień Bibliotek corocznie odbywa się w Polsce w dniach 8-15 maja. Jest to ogólnopolska akcja, która opiera się na idei promowania czytelnictwa. Jej celem jest również podkreślanie roli bibliotek w rozwoju i edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza, a także  zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. Tegoroczna edycja Tygodnia Bibliotek 2021 odbywa się pod hasłem: Znajdziesz mnie w bibliotece.

Miejska Biblioteka Publiczna w Choroszczy jak co roku, uczestniczy w tej akcji. Tydzień Bibliotek rozpocznie się 8 maja – w tym dniu przypada Dzień Bibliotekarza i Bibliotek.

Podczas trwającego Tygodnia Bibliotek -na portalu Facebook – ruszy konkurs detektywistyczny, pracownice Biblioteki oraz Instruktorzy Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy odczytają na żywo książkę, przybliżającą lokalną faunę i florę, przedszkolaki z choroszczańskich przedszkoli będą miały okazję wziąć udział w lekcji bibliotecznej on-line, a co najlepsze – ZNANI AUTORZY I AUTORKI, lubianych przez naszych Czytelników i Czytelniczki książek – opowiedzą o „Znalezionej w bibliotece”, czyli o książce wypożyczonej w bibliotece w dzieciństwie, która pozostawiła po sobie ślad w ich życiu.

Bądźcie z nami —> FACEBOOK

Nasze działania są głównie skupione w sieci, jednakże zapraszamy do odwiedzin biblioteki, w celu wypożyczania książek, do rozmów o książkach, oraz wymiany życiowych doświadczeń ,bo przecież BIBLIOTEKA JEST DLA LUDZI 🙂