Noc bibliotek za nami…

15 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Choroszczy odbyła się po raz pierwszy „Noc Bibliotek”, na którą nasza Biblioteka przygotowała liczne atrakcje. W spotkaniu uczestniczyło ok. 40 dzieci – najmłodszym towarzyszyli rodzice.

Po przywitaniu uczestników, na początek obejrzeliśmy film dla dzieci pt. „ Mała pszczółka”. Następnie przystąpiliśmy do wspólnego gotowania, a mianowicie do pieczenia gofrów. Praca szła szybko i sprawnie – dzieci z radością pomagały w przygotowaniu ciasta i dekorowaniu gofrów. Jednak największa frajdą było ich jedzenie. Kolejną przygotowaną atrakcją wieczoru dla naszych maluchów było robienie majowych kwiatów z bibułki. Starsze dzieci – w wieku od 10 lat grały w gry planszowe
i karciane prowadzone przez animatorów MGCKiS w Choroszczy. Na koniec spotkania, ok. godz. 22 dzieci zaczęły poszukiwać ukrytych wcześniej – wśród książek, skarbów.

Impreza okazała się bardzo udana. Dzieci wraz z rodzicami wyszły zadowolone i uśmiechnięte. Jest nam niezmiernie miło, że mogliśmy wspólnie spędzić ten czas i bardzo serdecznie zapraszamy wszystkie zainteresowane dzieci na kolejną „ Noc Bibliotek” już za rok.

Agata Wasilewska