Spotkanie z poezją Mirosławy Niewińskiej

W piątek dnia 12 października w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury w Choroszczy odbyło się kolejne w tym roku spotkanie autorskie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki. Organizatorem tego spotkania była Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego Biblioteka Powiatu Białostockiego w Białymstoku oraz Biblioteka Publiczna w Choroszczy.

Tym razem gościem naszego klubu była Mirosława Niewińska – psycholog, poetka pochodząca z naszego regionu, mieszkająca obecnie w Paryżu. Na spotkanie przybyli uczniowie Zespołu Szkół w Choroszczy . Autorka studiowała w Lublinie i Paryżu psychologię, filozofię oraz socjologię. Spotkanie zaczęła od przeczytania wiersza o Narwi i jej okolicach, pomimo, iż mieszka od lat w Paryżu jej wiersze dotyczą naszego regionu. Dużo opowiadała o swojej przygodzie z poezją, wspominała swoje pierwsze wiersze i opowiadania, które pisała w wieku 8 lat. Następnym etapem było liceum i studia, na których również znalazła czas na pisanie pomimo wielu obowiązków. Wydała tomiki poezji „Kalejdoskop” oraz „Tymi drogami wędrowało słońce”, oba tomiki autorka podarowała do zbiorów naszej Biblioteki.

Obecnie autorka mieszka, pracuje i pisze w Paryżu.

Spotkanie było bardzo ciekawe, mam nadzieję, że zachęciło młodzież do czytania poezji a może nawet do napisania własnych wierszy. Zapraszamy do lektury.

Elżbieta Wróblewska
Kierownik Biblioteki