Europejskie Dni Dziedzictwa 2012 – konkurs rozstrzygnięty…

W środę dnia 3 października 2012 roku w Starostwie Powiatowym w Białymstoku odbyło się podsumowanie konkursu powiatowego pt. „Wczoraj i dziś. Dziedzictwo kulturowe powiatu białostockiego i Białegostoku” w ramach „Europejskich Dni dziedzictwa 2012. Tajemnice codzienności”. Organizatorami tego konkursu byli: Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego, Starostwo Powiatu Białostockiego oraz Narodowy Instytut Dziedzictwa. Oddział Terenowy w Białymstoku. Do konkursu zgłosiło się 49 uczestników, zadaniem było wykonanie jednej fotografii przedstawiającej znane lub nieznane obiekty z terenu swojej gminy z czasów obecnych oraz zdjęcie tego samego obiektu z czasów „dawnych” oraz tekst informacyjny o wybranym obiekcie.

Biblioteka Publiczna w Choroszczy ogłosiła ten konkurs w lutym 2012 r. poprzez wysłanie regulaminu konkursu do wszystkich szkół na terenie naszej gminy, na stronie internetowej naszej biblioteki, w prasie lokalnej w Gazecie w Choroszczy oraz poprzez plakaty.

Trwałym uwieńczeniem tego konkursu została wydana publikacja pt. „Wczoraj i dziś. Dziedzictwo kulturowe powiatu białostockiego i Białegostoku”, dzięki której ocalimy od zapomnienia obiekty ukazujące walory przyrodnicze, krajoznawcze, historyczne oraz zabytki naszej architektury.

Do konkursu zgłosiła się czytelniczka naszej biblioteki uczennica VI klasy Szkoły Podstawowej w Choroszczy Karolina Marciniak. Dzięki niej nasze miasteczko znalazło swoje miejsce w tej cennej publikacji dziedzictwa kulturowego naszej małej ojczyzny.

Gratulujemy i zachęcamy do korzystania ze wszystkich konkursów.

Kierownik Biblioteki

Elżbieta Wróblewska