Spotkanie w bibliotece…

W bibliotece szkolnej Zespołu Szkół w Choroszczy dnia 08.11.2011 r. odbyło się spotkanie autorskie z Małgorzatą Nawrocką, autorką powieści antymagicznej „Anhar”. Autorka została zaproszona przez Dyskusyjny Klub Książki działający przy Bibliotece Publicznej w Choroszczy.

Książka pani Małgorzaty Nawrockiej jest powieścią o wyraźnie zaznaczonych granicach dobra i zła. Anhar to imię głównego bohatera. Według zamysłu autorki należy je rozszyfrować jako „Anty-Harry”. Zgodnie z tym tytułem książka jest odwrotnością treści i idei zawartych w powieściach o Harrym Potterze.

Oto recenzje z książki „Anhar”

Antymagiczna powieść pani Nawrockiej dobrze pokazuje, że magia nie jest dobra i że nie ma władzy nad wszystkim. Książkę czyta się łatwo, ponieważ jest ciekawa i od początku dzieje się w niej wiele rzeczy. Podobała mi się i uważam, że spodoba się każdemu, kto po nią sięgnie.”

Michał Węgliński, lat 14, uczeń II klasy gimnazjum

Anhar to uzdrawiająca terapia dla wszystkich ofiar mody na magię.”

Wanda Wróblewska, terapeuta

„Jeżeli szukasz Drogi — warto poznać tę opowieść. Jeżeli szukasz Mistrza, musisz koniecznie ją przeczytać. Niezależnie od wieku.”

Jan Woronko, Dyrektor Teatru „Lalka”

Na pamiątkę spotkania biblioteka otrzymała 1 egzemplarz książki „Anhar”, wszystkich chętnych zachęcamy do jej przeczytania.

Kierownik Biblioteki
 Elżbieta Wróblewska