Spotkanie autorskie z Leszkiem Szczasnym

11 maja 2012 r. w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury w Choroszczy odbyło się spotkanie autorskie z Leszkiem Szczasnym.

Autor przyjechał do nas z Raciborza, z wykształcenia politolog i filozof, z zamiłowania społecznik, fotograf, a także globtroter. Ma mnóstwo energii, zmysł obserwacji i swoje zdanie. Ponieważ dużo podróżuje naprawdę za grosze, jest żywym dowodem na to, że „chcieć to móc”. Podczas spotkania przybliżył nam kulturę, religię oraz obyczaje Turcji, oprócz barwnej opowieści były też wyświetlane zdjęcia. Odbyła się również promocja książki Leszka Szczasnego pt. „Świat na wyciągnięcie ręki”. Książka ta powstawała przez kilka lat. Jest barwnym zapisem eskapad autora po Europie i Bliskim Wschodzie. Porusza, rozmiesza, koi, prowokuje – zachęca do odkrywania świata na własną rękę. Książka została zakupiona i jest dostępna w Bibliotece Publicznej w Choroszczy i jej filiach.

Leszek Szczasny został zaproszony przez Książnicę Podlaską w Białymstoku oraz Bibliotekę Publiczną w Choroszczy, w spotkaniu uczestniczyli uczniowie Zespołu Szkół w Choroszczy.

Kierownik Biblioteki

Elżbieta Wróblewska