Przedszkolaki w bibliotece…

Dnia 09.11.2011 r. dzieci z Przedszkola Samorządowego im. Jana Pawła II w Choroszczy odwiedziły nasza bibliotekę. Większość dzieci była po raz pierwszy w bibliotece. Pani bibliotekarka powiedziała co trzeba zrobić, żeby zapisać się do biblioteki, jakie są zasady korzystania z biblioteki i w jaki sposób należy szanować książki. Przedszkolaki wysłuchały jak jest zbudowana książka jak należy szanować ,aby jej nie zniszczyć. Dzieciom bardzo podobała się biblioteka dla dzieci, mówiły, że jest taka kolorowa i jest tu dużo książek. Bardzo uważnie słuchały i były grzeczne podczas spotkania. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały folder ,,Cała Polska Czyta Dzieciom”.

Zapraszamy wszystkich rodziców do zabierania swoich pociech do biblioteki i do kształtowania nawyku czytania książek od najmłodszych lat.

bibliotekarz
Lucyna Jutkiewicz