Powitanie wiosny w bibliotece…

Dnia 21 marca starszaki z grupy przedszkolnej ,,Biedronki” z Barszczewa z panią Moniką i panią bibliotekarką powitały wiosnę. Tematem spotkania była wiosna i jej zwiastuny. Na początku dzieci wysłuchały dwóch wierszyków ,,Przyjście wiosny” J. Brzechwy i ,,Nasze kwiaty” M. Konopnickej. Po przeczytaniu rozpoczęła się dyskusja na temat zwiastunów wiosny. Dzieci umiejętnie wymieniły jakie kwiatki kwitną wiosną, jakie ptaszki przylatują do Polski z ciepłych krajów oraz jakie zwierzątka budzą się ze snu zimowego. Następnie przedszkolaki otrzymały kolorowanki z wiosennymi kwiatami: przebiśniegiem, zawilcem, żonkilem, krokusem, tulipanem. Podczas zabawy plastycznej dobierając odpowiednie kolory do każdego kwiatka , dzieci ochoczo zabrały się do malowania. Swoje prace zabrały na pamiątkę. Spotkanie zakończyło się miłym wiosennym akcentem – wspólnym sianiem rzeżuchy. Przedszkolaki obiecały dbać o nią, podlewać , obserwować jak rośnie. Za kilka dni rzeżucha będzie smacznym dodatkiem do kanapek.

Małgorzata Świszcz