9. edycja Nocy Bibliotek za nami!

M-GCKiS w Choroszczy już po raz kolejny przystąpiło do ogólnopolskiej akcji “Noc Bibliotek” i zaprosiło wszystkich miłośników książek do udziału w tym niezwykłym wydarzeniu. Filia biblioteczna w Klepaczach oraz aula M-GCKiS w Choroszczy stały się miejscem kreatywnych warsztatów, spotkań  z literaturą oraz salą kinową!

W piątek, 6 października zainaugurowaliśmy Noc Bibliotek w Gminie Choroszcz otwartymi warsztatami dla dzieci, które odbyły się we współpracy z Galerią Arsenał. Warsztaty z były skierowane do dzieci w wieku od 5 roku życia, a podczas nich dzieci miały możliwość stworzenia własnej ilustracji POP-UP, co z pewnością rozbudziło ich pasję do literatury i sztuki.

Sobota, 7 października, była dniem pełnym ciekawych atrakcji w naszej głównej siedzibie – w Choroszczy. O godzinie 16:00 rozpoczęły się kolejne: otwarte warsztaty rodzinne, podczas których uczestnicy mieli okazję stworzyć własny “słoik dobrych myśli” oraz pięknie ozdobioną torbę na książki. To była nie tylko okazja do twórczej zabawy, ale także do refleksji nad cennymi myślami i inspirującymi słowami. Ponadto, uczestnicy mogli wykonać autorskie torby ozdobione jesiennymi motywami, które idealnie sprawdzą się do przechowywania nowości wydawniczych dostępnych w lokalnej bibliotece.

Wieczorem o godzinie 18:30 odbyła się projekcja filmu “Moja mama gorylica”, pełnego emocji, przygód i humoru. Film ten, zrealizowany na podstawie znanej na całym świecie książki dla dzieci, trafił w gusta widzów. Podczas seansu nie zabrakło pysznego popcornu, który sprawił, że wieczór był jeszcze bardziej przyjemny.

Podczas obu dni Nocy Bibliotek, odwiedzający mieli okazję zaglądać na kiermasz książek, a czynna tego dnia filia w Klepaczach oferowała  możliwość wypożyczenia książek, w tym właśnie świeżo zakupionych nowości książkowych.

Noc Bibliotek w Gminie Choroszcz była pełna niezapomnianych wrażeń – od fascynujących warsztatów, inspirujących rozmów – po literacki seans filmowy z pachnącym popcornem. Wszystkie atrakcje były dostępne bezpłatnie, co sprawiło, że wydarzenie przyciągnęło wielu miłośników książek i kultury. Gmina Choroszcz serdecznie zaprasza wszystkich na przyszłoroczną “Noc Bibliotek”, obiecując kolejne niezapomniane chwile w świecie literatury.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji – szersza dostępna na stronie: https://kultura.choroszcz.pl/9-edycja-nocy-bibliotek-za-nami/