Pływające krowy, czyli zdrowo zakręconego podlasia(…) część druga, czyli spotkanie autorskie z Koronkiewiczem i Arter

Rok rocznie w czerwcu Choroszcz obchodzi swoje zazwyczaj trzydniowe święto, jakim są dni miasta. W tym roku to już 41. edycja Dni Choroszczy. Nieodłącznym elementem tego czerwcowego trio są spotkania autorskie, czy też wokół literatury. W poprzednich latach podczas Dni Choroszczy w bibliotece M-GCKiS gościli m.in. Krystyna Bezubik, Urszula Gajdowska, Grzegorz Krysiewicz .

W tym roku niedzielnymi gośćmi spotkania literackiego był niesamowity i niecodzienny duet pisarzy: Wojciech Koronkiewicz i Urszula Arter. Przybyli do Choroszczy z książką pt. Pływające krowy, czyli zdrowo zakręconego podlasia i nie mniej zakręconej suwalszczyzny część druga. Spotkanie było swoistą kontynuacją poprzednich spotkań z samym autorem pierwszej części – Wojciechem Koronkiewiczem, bowiem w marcu zeszłego roku (2022) Koronkiewicz gościł w choroskiej bibliotece z pierwszą częścią tejże książki pt. Podlasie zdrowo zakręcone. Podróż po krainie niezwykłych ludzi i zapomnianych smaków.

Tegoroczne spotkanie w ramach Dni Choroszczy upłynęło w bardzo przyjaznej i ludzkiej atmosferze, bez barier, z dialogami pomiędzy autorami, a czytelnikami. Prowadziła je Dorota Sokołowska, dziennikarka pracująca na co dzień w Polskim Radiu Białystok. Na spotkaniu gościli członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki oraz zainteresowani tego typu literaturą mieszańcy miasteczka.

Po spotkaniu klasycznie był moment na zakup książek wraz z autografem oraz wykonanie wspólnej, pamiątkowej fotografii.

Kolejne spotkania już niebawem!