Spotkanie z Martą Guśniowską – inauguracja Tygodnia Bibliotek

W ramach inauguracji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek 2022, zaproszenie na spotkanie autorskie przyjęła Marta Guśniowska –  pisarka, dramatopisarka, reżyserka teatru lalek, która to z pewnością wprowadzi najmłodszych odbiorców w świat baśni i lalek teatralnych, które sama w wolnych chwilach z pasją tworzy. Jest autorką ponad stu sztuk teatralnych i książek dla dzieci. Otrzymała m.in. Nagrodę Ferdynanda Wspaniałego dla Najlepszej Polskiej Książki dla Dzieci 2017 – „A niech to Gęś Kopnie!”, dodatkowo pozycja została wyróżniona w konkursie „Książka roku 2017” organizowanym przez Polską Sekcję IBBY. Marta Guśniowska ma na swoim koncie wiele tekstów, które w inteligentny, humorystyczny sposób mówią o sprawach niezwykle ważnych: przyjaźni, odmienności, byciu sobą, przełamywaniu stereotypów, bo jak to często bywa  „niektóre słowa przelatują nam przez głowę i nie pozostawiają po sobie najmniejszego śladu a inne znajdują sobie tam wygodne miejsce i zostają już z nami na zawsze”. Spotkanie z autorką odbędzie się 9 maja 2022 r. o godzinie 10:00 na Auli Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy.

W spotkaniu będą mogły wziąć udział grupy zorganizowane z placówek oświatowych działających na terenie gminy oraz chętni rodzice z dziećmi.