Pomoc Matkom Ukrainy

Od 28.02 – przez cały najbliższy tydzień – w godzinach otwarcia M-GCKiS w Choroszczy (8-19)

można dostarczać rzeczy

dla ukraińskich kobiet i dzieci przebywających w Krakowie.

Są to rodziny znane z wcześniejszych współdziałań.

Potrzebne są artykuły wymienione poniżej na plakacie.
💛UWAGA UWAGA💙

Zbieramy rzeczy wyłącznie Z LISTY, nie zbieramy ODZIEŻY –

nie są to potrzeby pierwszorzędne, najbardziej pożądane są środki HIGIENY OSOBISTEJ/ŚRODKI CZYSTOŚCI.

Zbieramy również OPASKI UCISKOWE i PUDEŁKA do przechowywania rzeczy, które zostaną dostarczone na Ukrainę (zdjęcia w komentarzu).

PRZYNIEŚ TO CO CHCIAŁBYŚ/CHCIAŁABYŚ SAM/A OTRZYMAĆ

Nie możemy być obojętni,a to dobro na pewno do nas wróci.

Pomoc kierowana na granicę, pomoc tu na miejscu przyjeżdżającym do Polski uchodźcom z Ukrainy, a także pomoc, która bezpośrednio dotrze na Ukrainę – wielotorowo i wielopoziomowo choroszczanie wraz z całym krajem włączają się w pomoc sąsiadom pogrążonym w wojnie. Gdzie oraz do kiedy na terenie Choroszczy można ofiarować swoje wsparcie, piszemy poniżej:

W całej Polsce jak i na świecie ruszyły zbiórki i inne formy wsparcia na rzecz ludności ukraińskiej.   Pamiętajmy o uważnym czytaniu listy potrzebnych rzeczy i dostarczaniu ich do wyznaczonych miejsc lub konkretnych osób. Pamiętajmy, że przy udzielaniu pomocy na tak ogromną skalę potrzebna jest też dobra organizacja i weryfikowanie informacji, przede wszystkim pomoc poprzedzona kontaktem z daną organizacją/osobą celem uaktualnienia informacji, gdyż sytuacja zmienia się dynamicznie. Pamiętajmy o darowaniu rzeczy/środków nowych, których sami byśmy potrzebowali. Wszystko po to, aby pomoc się nie marnowała, odpowiadała na aktualne potrzeby i trafiała bezpośrednio do osób potrzebujących. I najważniejsze, pamiętajmy, że pomoc humanitarna to długoterminowy ciąg działań.

Polecamy lekturę – KOMPENDIUM ZASOBÓW nt. pomocy osobom objętym wojną w Ukrainie przygotowane przez Fundację „Dajemy Dzieciom Siłę: