Warsztaty wokół wystawy prac Emilii Dziubak

Choroszczańska wystawa ilustracji do książek Emilii Dziubak cieszyła się dużym zainteresowaniem, zwłaszcza ze strony najmłodszych.  O tym, jak ważne jest czytanie książek, przekonywały bibliotekarki podczas spotkań z przedszkolakami.

Grupy dzieci z choroszczańskiego Przedszkola Samorządowego im. Jana Pawła II miały okazję uczestniczyć w warsztatach przygotowanych wokół wystawy ilustracji Emilii Dziubak. Grupa „Liski” pod opieką Moniki Pawłowskiej  oraz grupa „Motylki” pod opieką Marty Paradowicz i Janiny Duliniec zwiedziła wystawę a także wysłuchała opowieści „Dom, który się przebudził” i „Tyczka, w krainie szczęścia” autorstwa Martina Widmarka we współpracy z Emilią Dziubak. Następnie przedszkolaki wzięły udział w warsztatach plastycznych przygotowanych na podstawie przeczytanych książek. Dzieci wspaniale zilustrowały fantastyczne domy, w których nie zabrakło pająków, tęczowych dymów z kominów i krainy szczęścia, gdzie królowały kolorowe postacie ze świata przyrody.

Na zakończenie przedszkolaki dowiedziały się jakie kroki należy podjąć, aby zostać czytelnikiem Biblioteki. Usłyszały o projekcie dla dzieci w wieku przedszkolnym realizowanym  w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek” Instytutu Książki, w którym Biblioteka bierze czynny udział. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania Biblioteki i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które przyjdzie do naszej Biblioteki otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start. Mamy nadzieję, że przedszkolaki, które poznały tak ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa- jakim jest Biblioteka- zostaną z nami na lata, stając się tym samym aktywnymi uczestnikami życia kulturalnego Choroszczy.

Tekst OszG

Foto MGCKiS