Najpiękniejsza z dam w Dolinie Narwi – spotkanie autorskie z Urszulą Gajdowską

11 czerwca 2021 roku, o godz.: 17:00 na Placu dr. Zygmunta Brodowicza (przed budynkiem MGCKiS)  odbyło się spotkanie  autorskie z debiutującą autorką – Urszulą Gajdowską. Okazją do rozmowy z młodą pisarką była jej pierwsza książka pt. „Zadziorna Baronówna” z cyklu „W dolinie Narwi”. Była to pierwsza z proponowanych atrakcji towarzyszących 39.Dniom Choroszczy.

Widownia tłumnie zebrana na placu Brodowicza, w pięknej scenerii wysłuchała tego, co sama autorka miała do opowiedzenia o swojej pierwszej książce i samej sobie. Pani Urszula miała ze sobą również nakreślone ołówkiem sylwetki głównych postaci z powieści „Zadziorna Baronówna”, które mogą przybliżyć rys tychże bohaterów. Obecni podczas spotkania goście mogli również nabyć debiutancką książkę Urszuli Gajdowskiej oraz uzyskać autograf samej autorki . Był również czas na wspólną fotografię oraz pamiątkowy wpis do kroniki Biblioteki.

Podczas spotkania gościliśmy również Panią Małgorzatę Rokicką – Szymańską reprezentującą Książnicę Podlaską im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku, przy której współpracy i finansowaniu odbyło się to piątkowe spotkanie, Starostwo Powiatowe w Białymstoku również przyczyniło się do tej współpracy, za co serdecznie dziękujemy.

Zachęcamy do zapoznania się z twórczością Urszuli Gajdowskiej, bowiem „Zadziorna Baronówna” to przedsmak całego cyklu „W dolinie Narwi”, a jego kolejnego tomu – jak zapewnia autorka – można spodziewać się jeszcze w tym roku, kolejne są zaś w przygotowaniu.  

tekst: PK, foto.: M-GCKiS