Akcja “Podziel się książką” zakończona…sukcesem!

“Dzieci wyrastają nie tylko z ubrań, z książek także” – to hasło tegorocznej edycji “Kinder mleczna kanapka. Przerwa na wspólne czytanie” w którą włączyły się osoby odwiedzający bibliotekę w Choroszczy oraz Centrum Kultury !

W okresie od listopada 2020 do stycznia 2021, w budynku naszej biblioteki (przy stanowisku obsługi czytelników, oraz w galerii M-GCKiS w Choroszczy) oraz w filii w Klepaczach, na odwiedzających czekały specjalnie oznaczone kartony Kinder. Zainteresowani wsparciem zostawiali tam od siebie książki do wspólnego czytania, z których wyrosły już ich własne dzieci, zaś firma Ferrero, w ramach akcji Kinder – organizując tą zbiórkę, oraz wzbogacając ją dodatkowo dzięki wydawnictwu Znak – przekazała książki ze zbiórek przeprowadzonych w całej Polsce mniejszym bibliotekom, w których brakuje książek do wspólnego czytania . Każdy kto zostawił od siebie dar w postaci książki otrzymał DYPLOM i ZAKŁADKĘ DO KSIĄŻKI.

Dzięki zaangażowaniu naszych Czytelników i Czytelniczek oraz osób odwiedzających Centrum Kultury , którzy hojnie ofiarowali swoje książki na zbiórkę dla mniejszych bibliotek, otrzymaliśmy pufy do kącika dla dzieci w naszej bibliotece oraz książki do włączenia do księgozbioru, ale również certyfikat wraz z podziękowaniami za udział w tej ogólnopolskiej akcji.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie! Małe gesty mają więc wielkie znaczenie.

Szczegóły akcji