Tydzień kobiet w bibliotece w Choroszczy

♥️ Tydzień Kobiet ♥️

Kobiet w literaturze nie brakuje. Kobiety są nieodłącznymi bohaterkami literackimi od zarania dziejów, zapełniają karty powieści, nowel, opowiadań czy też wierszy. Już w Biblii, czy Mitologii napotykamy liczne nawiązania literackie do postaci kobiety. Kobieta w literaturze współczesnej jest przedstawiana w niekiedy zupełnie innym świetle, jednakże twórcy w swojej twórczości niejednokrotnie wzorcują swoich bohaterów na obraz pierwszej kobiety .

Ten tydzień w naszej bibliotece poświęcamy właśnie ⭐️KOBIETOM⭐️. Do 12 marca będziemy proponować naszym Czytelnikom oraz Czytelniczkom lektury w których dominuje motyw kobiety – kobiety matki, kobiety żony, kobiety walecznej, kobiety buntowniczki, działaczki, szczęśliwej, ale i nie..

Polecamy skłonić się ku literaturze z motywem kobiecym! Nie tylko w marcu, nie tylko od święta.. 🌸