Dzień pluszowego Misia w Bibliotece

Z okazji międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia, naszą Bibliotekę odwiedziły dzieci z Samorządowego Przedszkola im.Jana Pawła II w Choroszczy.

Grupa Tygrysków w skupieniu wysłuchała historii powstania maskotki sięgającej ponad 100 lat. Dzieci przyznały, że darzą ogromną sympatią swoje pluszaki oraz, że towarzyszą im podczas codziennych zabaw. Przedszkolaki z  zaciekawieniem słuchały czytanej historyjki o niesfornym Misiu, któremu niepohamowany apetyt dostarczał mnóstwa zabawnych perypetii.

Następnie przystąpiliśmy do przygotowanych specjalnie z okazji światowego Dnia Pluszowego Misia, mini warsztatów plastycznych. Przedszkolaki wykonywały mieszanymi technikami podobizny misia, przyklejały drewniane patyczki i w efekcie otrzymywały nietuzinkowe, kolorowe, zakładki do książki. Dzieci natychmiastowo uruchomiły pokłady wyobraźni, wykonując po kilka zakładek naraz. Na koniec maluchy otrzymały upominkowe wyprawki czytelnicze zachęcające do odwiedzin w Bibliotece i aktywnym uczestnictwie w życiu kulturalnym miasta gminy Choroszcz.

OSzG