Spotkanie autorskie

We czwartek 5 września 2019 r. w Bibliotece Publicznej w Choroszczy gościliśmy Panią Annę Nejman – pisarkę, poetkę i białostoczankę. Absolwentkę Wydziału Chemii Uniwersytetu Warszawskiego. Od wielu lat mieszka i pracuje w Stanach Zjednoczonych. Odniosła wiele sukcesów w konkursach literackich, między innymi zdobyła główną nagrodę w V Ogólnopolskim Konkursie Satyrycznym oraz wyróżnienie w międzynarodowym polonijnym konkursie australijskiej Oficyny Niezależnych Autorów. Jej humorystyczne i wzruszające wiersze, opublikowane w tomiku Niech żyje rym, są często prezentowane w ramach salonów artystycznych, które współorganizuje i promuje w polonijnych ośrodkach. Migdałowy aromat jest jej powieściowym debiutem, zaś zaraz po nim powstała Małgośka najnowsza powieść autorki. Pani Ania podczas spotkania opowiedziała o swojej twórczości, życiu prywatnym – zarówno tu na Podlasiu, jak i już w Stanach Zjednoczonych oraz odczytała autorskie wiersze. Odbył się również przemiły koncert życzeń, który zaangażował publiczność obecną na spotkaniu. Pani Ania przywiozła ze sobą wiersze o imionach, każdy słuchacz mógł więc usłyszeć parę słów o sobie napisanych w formie rymowanego wierszyka. Po spotkaniu można było nabyć powieści Anny Nejman z personalizowaną dedykacją.

Zapraszamy czytelników do sięgnięcia po prozę naszego wrześniowego gościa – Migdałowy aromat i Małgośka już niedługo dostępne w zbiorach naszej Biblioteki.

Spotkanie odbyło się dzięki współpracy z Książnicą Podlaską im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku.