Przedszkolaki tworzą własne książki

Przedszkolaki z Choroszczy są naszymi stałymi bywalcami.  Tym razem gościliśmy grupę „Tygryski” pod opieką Pani Małgorzaty Hubbell.

Podczas dzisiejszych zajęć dzieci miały okazję wczuć się w role autora/rki i ilustratora/rki jednocześnie. Dzieci z ogromną starannością wykonały swoje pierwsze książeczki , każde z nich opowiedziało również reszcie grupy o treści i postaciach umieszczonych w książeczce. Moc kolorów i pomysłowość  maluchów urzekła nas! Nie zabrakło również rozmowy o ważnych pojęciach bibliotecznych, przedszkolaki wszystko wiedzą!:)

O tym, że warto przyprowadzać dzieci do Biblioteki, uczyć obcowania z słowem pisanym, nie trzeba przekonywać. Ksiażki  wprowadzają w świat słów, co za tym idzie, uczą koncentracji, komunikacji, rozwijają wyobraźnię, empatię i tolerancję, zabierają w świat przygód i to całkiem za darmo!

Kto wie, może wśród tych małych twórców i twórczyń wyrośnie kiedyś wielka osobowość literacka.

Zajęcia odbyły się w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, zapraszamy!