Dzień Bibliotekarza i rozstrzygnięcie konkursu „Lubię czytać”

Tradycyjnie 8 maja obchodzimy Dzień Bibliotekarza i Bibliotek oraz rozpoczynamy XV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. W tym dniu nasza biblioteka zapewniła swoim czytelnikom nie lada atrakcje.

Miejska Biblioteka w Choroszczy zainaugurowała Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, zapraszając na spotkanie autorskie znakomitą podlaską poetkę Zofię Olek-Redlarską. Pani Zofia – pedagog i pisarka – zajmuje się głównie twórczością dla dzieci, dlatego na spotkanie z nią przybyło blisko 100 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Choroszczy.

Pani Olek-Redlarska w fascynujący sposób opowiadała o swojej twórczości, angażując uczniów, którzy chętnie słuchali wierszy o swoich imionach. Na koniec dzieci zasypały poetkę licznymi pytaniami dotyczącymi zarówno książek i pisania, jak i życia prywatnego.

Po spotkaniu autorskim z p. Redlarską rozstrzygnęliśmy kolejną już edycję konkursu literacko-fotograficzno-plastycznego „Lubię czytać”. Na konkurs wpłynęło wiele znakomitych prac plastycznych, literackich oraz zdjęć ilustrujących ulubione książki uczestników.

Jury w składzie: Elżbieta Wróblewska (Kierownik Biblioteki Publicznej w Choroszczy), Izolda Hukałowicz (Biblioteka Publiczna w Choroszczy, Oddział dla Dzieci), Małgorzata Świszcz (Filia Biblioteczna w Barszczewie) oraz Iwona Amonowicz (Filia Biblioteczna w Klepaczach) podjęło decyzję o nagrodzeniu następujących osób:

Kategoria rysunek (Szkoła podstawowa)

I miejsce – Paulina Filipowicz, kl. III, „O psie, który jeździł koleją” Roman Pisarski

II miejsce – Szymon Trypuz, kl. VII, „W 80 dni dookoła świata” Juliusz Verne

III miejsce – Maja Czajkowska, kl. III, „Nela i skarby Karaibów”

Wyróżnienia:

Bartosz Misijuk, kl. III, „Bohaterowie z boiska” Włodzimierz Lubański, M. Rosłań

Maciej Wnorowski, kl. I, „Stary zegar”, D. Skwark

Kategoria fotografia (Szkoła podstawowa)

I miejsce – Amelia Miastkowska, kl. IV, „Czerwony kapturek”

II miejsce – Oliwia Zembko, kl. IV, „Pippi Pończoszanka”

III miejsce – Judyta Bereziecka, kl. III, „Kuchnia polska”

Wyróżnienia:

Kinga Rojecka, kl. VI, „Dziewczynka z zapałkami”

Bartłomiej Krysiewicz, „Harry Potter”

Laureaci otrzymali dyplomy oraz atrakcyjne nagrody książkowe. Kolejna edycja konkursu „Lubię czytać” już za rok!

(IH)