KONKURS „NA NAJŁADNIEJSZĄ PALMĘ WIELKANOCNĄ” ROZSTRZYGNIĘTY

Dnia 8 kwietnia 2017 r. w Bibliotece Publicznej w Choroszczy został rozstrzygnięty konkurs plastyczny  na palmę wielkanocną. Dzieci miały za  zadanie wykonać tradycyjną palmę wielkanocną. Konkurs na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną przyczynia się do podtrzymywania regionalnych tradycji wielkanocnych, zwłaszcza wśród najmłodszego pokolenia.

W konkursie wzięło udział 52 dzieci, ze Szkoły Podstawowej w Choroszczy,  Złotorii  młodzież z Gimnazjum w Choroszczy oraz dzieci z koła plastycznego w Barszczewie i ze świetlicy „Wesoły sportowiec” w Choroszczy. Palmy oceniane były w trzech kategoriach: szkoła podstawowa klasa I-III, klasa IV-VI i gimnazjum. Łącznie zgłoszono do konkursu 56 palm. Wyłonienie zwycięzców nie było łatwe, gdyż wszystkie prace prezentowały się pięknie. Wszystkie też wymagały dużo misternej pracy. Palmy wykonane przez dzieci są bardzo ładne i kolorowe. Wszystkie palmy są na wystawie w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy, którą można oglądać do 18 kwietnia 2017 r.

Jury nagrodziło następujące osoby:

W kategorii Szkoła Podstawowa kl. I-III:

I miejsce – Mateusz Sidorowicz (Choroszcz)

II miejsce- Michał Siedlecki (Barszczewo)

III miejsce- Emil Mierzejewski (Złotoria)

Wyróżnienia: Martyna Miastkowska (Choroszcz), Julia Kraszewska (Barszczewo), Madgalena Pęza (Barszczewo);

W kat. Szkoła Podstawowa kl. IV-VI:

I miejsce – Kamila Kraśnicka (Choroszcz)

II miejsce- Julia Kowalska (Złotoria)

III miejsce- Piotr Mierzejewski (Złotoria)

Wyróżnienia: Gabriela Miastkowska (Choroszcz), Katarzyna Mierzejewska (Złotoria), Amelia Malesa (Choroszcz)

Kategoria Gimnazjum:

I miejsce – Łukasz Sidorowicz

II miejsce- Elżbieta Krysiewicz

III miejsce- Martyna Gajdowska

Wyróżnienia: Natalia Szyszko, Piotr Matwiejczuk, Weronika Sosnowska

Gratulujemy oraz zapraszamy na wystawę palm wielkanocnych.

Elżbieta Wróblewska