Ferie w Filii Bibliotecznej w Barszczewie

W okresie ferii zimowych, Filia Biblioteczna zaprosiła do wspólnej zabawy i udziału w warsztatach, dzieci z Przedszkola Samorządowego w Barszczewie oraz  dzieci  spędzające wolny czas w domu. W bogatym scenariuszu spotkań, znalazły się : warsztaty plastyczne pt. ,,Teatrzyk cieni”, spotkanie z origami oraz pogadanki o dokarmianiu zwierząt zimą.

Sztukę składania papieru- origami w ciekawe formy i kształty, zaprezentowała dzieciom ich starsza koleżanka Ania Wrona. Karteczki papieru, przybierały formy naszych milusińskich- kotka i pieska, walentynkowych serduszek, którymi dzieci 14 lutego, będą mogły obdarować  swoje sympatie.

Na warsztatach plastycznych ,,Teatrzyk cieni”, dzieci wykonały kukiełki z postaciami z bajki A. Andersena  ,,Czerwony Kapturek”.  Rekwizyty te posłużą nam, do przedstawienia kukiełkowego, do którego planujemy wspólnie napisać scenariusz.

Spotkanie poświęcone dokarmianiu zwierząt rozpoczęliśmy wysłuchaniem opowiadania        A. Paneczko ,, Karmnik dla ptaków”. Następnie zabraliśmy się za wykonanie karmników, wykorzystując butelki pet, pomarańczowe skórki oraz  ziarnkowe kuleczki. Karmniki zawiesiliśmy na drzewkach przed budynkiem przedszkola. Po zimowym spacerze, w bibliotece na dzieci czekała gorąca czekolada i słodki poczęstunek.

Spotkania te,  z pewnością, zostaną wpisane na długo w pamięci uczestników, o czym będą przypominały, własnoręcznie wykonane prace. Udział w zajęciach sprawił wiele radości oraz  dał  dużo satysfakcji z wykonanej  pracy.

W imieniu dzieci i swoim dziękuję Ani Wronie za przeprowadzenie ciekawego spotkania z origami oraz paniom z przedszkola za miłą współpracę.

Małgorzata Świszcz

bibliotekarz