Warsztaty wypalania w drewnie rozpoczęte!

W dniach 7-10 września w Filii Bibliotecznej w Barszczewie, odbyły się warsztaty pirograficzne- techniki zdobniczej, polegającej na artystycznym wypalaniu wzorów w drewnie. Spotkanie poprowadził Antoni Remiesz – publicysta, fotograf, Lider Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolność.

Podczas warsztatów uczestnicy uczyli się żmudnej sztuki wypalania w drewnie. Wystarczyło jednak trochę kreatywności, aby przy użyciu prostego narzędzia- wypalarki, stworzyć interesujące i efektowne obrazki. To niezwykłe zajęcie wymagało sporych pokładów cierpliwości i odrobiny zdolności manualnych. Jednak warto było się przyłożyć, ponieważ efekty końcowe były imponujące, zwłaszcza, że dla większości uczestników była to, pierwsza próba stworzenia własnego portretu.

Prace wszystkich uczestników będą wyeksponowane w M-GCKiS w Choroszczy, po zakończeniu spotkań warsztatowych.

Małgorzata Świszcz

bibliotekarz