Spotkanie autorskie z Anną Czerwińską – Rydel

Dnia 3 czerwca 2015 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Choroszczy, w ramach nagrody za udział w konkursie powiatowym „Literackie kwiaty powiatu białostockiego”, miało miejsce spotkanie autorskie z Panią Anną Czerwińską – Rydel. Odbyło się ono w auli Miejsko – Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy.

W spotkaniu uczestniczyli dzieci klas IV ze Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Choroszczy waz z nauczycielami, dyrektor MGCKiS w Choroszczy – Przemysław Waczyński oraz Pani Małgorzata Rokicka – Szymańska ( Książnica Podlaska im. Ł. Górnickiego w Białymstoku Biblioteka Powiatu Białostockiego).

Anna Czerwińska – Rydel jest autorką książek dla dzieci i młodzieży o tematyce historycznej, muzycznej, biograficznej i społecznej oraz muzykiem i pedagogiem. Spotkanie przebiegało nietypowo, gdyż od samego początku dzieci zaczęły zadawać autorce różne pytania dotyczące zarówno jej pracy zawodowej, jak i życia prywatnego. Pani Anna bardzo ciekawie opowiedziała o swoich dotychczasowych pomysłach, osiągnięciach oraz planach na najbliższe dwa lata. Na koniec chętni mogli zakupić książki oraz otrzymać autograf od autorki. Dzieci były bardzo aktywne i świetnie przygotowane na spotkanie, za co bardzo dziękujemy zarówno im, jak i nauczycielom.

Za spotkanie dziękujemy Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku.

Agata Wasilewska