Łąka i malowanie farbą…

Dnia 18 kwietnia 2015 r. tematem  zajęć była „Wiosenna łąka’’.   Dzieci przy pomocy rodziców wykonywały kolorową łączkę, używając kolorowych serwetek. Zarówno dla maluchów i ich opiekunów była to doskonała zabawa. Wykonana wspólnie praca została wywieszona w bibliotece. Uczestniczące w zajęciach dzieci otrzymały słodycze i zakładki do książek.

W kolejną sobotę dnia 9 maja 2015 r. podczas kolejnego spotkania w bibliotece wspólnie z dziećmi i rodzicami czytaliśmy książeczkę pt. „Wierszyki przedszkolaka”. Czytanie wierszyków rozpoczęła Pani z przedszkola. Dzieci bardzo uważnie słuchały i oglądały kolorowe ilustracje. Po wysłuchaniu wierszy przystąpiły do wykonania prac plastycznych , najbardziej podobała się kolorowa tęcza, oraz biedronka i bocian. Maluchy malowały farbą plakatową zmieszaną pastą do zębów. Prace były bardzo piękne i kolorowe. Zajęcia przebiegały w miłej i wesołej atmosferze.

Lucyna Jutkiewicz