Spotkanie autorskie z Małgorzatą Karoliną Piekarską

W ostatni dzień obchodów XXXIII Dni Choroszczy, czyli 25 czerwca 2014 r. Biblioteka Publiczna w Choroszczy zorganizowała spotkanie autorskie z Małgorzatą Karoliną Piekarską – autorką książek dla dzieci i młodzieży, dziennikarką prasową i telewizyjną.

Na co dzień pisarka związana jest z TVP 3 oraz z lokalnymi programami informacyjnymi: Telewizyjnym Kurierem Warszawskim i Kurierem Mazowieckim na antenie których, emitowane są jej reportaże.

Mimo że Małgorzata Piekarska ma na swoim koncie wiele programów , felietonów i reportaży , pisanie jest tym, co lubi najbardziej robić. Jak sama autorka twierdzi ,,pisać chciała od zawsze…” Debiutowała jako 15 latka , publikując swoje pierwsze opowiadanie ,,Klasa o profilu rozwlekłym i poskręcanym” w Świecie Młodych. Jest autorką wielu znakomitych powieści przygodowo-detektywistycznych i obyczajowych dla młodzieży : ,, Tropiciele”, ,, Dzika’’, ,, Klasa pani Czajki”, ,,Lo-teria” i inne. Powieści Małgorzaty Piekarskiej osadzone są we współczesnych realiach i przedstawiają młodzież zmagającą się z codziennością.

Ponieważ książki adresowane są przede wszystkim dla młodego czytelnika, w spotkaniu uczestniczyła młodzież z Publicznego Gimnazjum w Choroszczy . Autentyczność poruszanych przez autorkę problemów młodego pokolenia, zachęciła gimnazjalistów do wzięcia udziału w dyskusji.

Tego samego dnia, korzystając z zaproszenia Pani Dyrektor BPG w Zawadach – Iwony Wądołowskiej, miałam przyjemność uczestniczyć w obchodach 65-lecia Biblioteki Publicznej Gminy Zawady, dokąd udałam się z naszym gościem- Małgorzatą Karoliną Piekarską. Na spotkaniu, między innymi podsumowano konkurs powiatowy ,,Zapraszam do mojej Biblioteki”. Za udział w konkursie nagrody otrzymały uczestniczki Koła literacko- plastycznego w Barszczewie : Wiktoria i Weronika Mróz, gratuluję.

Pragnę dodać, iż nasza Biblioteka Publiczna w Choroszczy również w tym roku obchodzi 65-lecie swojej działalności i z tej okazji ogłosiła konkurs na ekslibris biblioteki.

Naszym koleżankom z Zawad i Choroszczy życzymy dużo sukcesów w pracy zawodowej.

Małgorzata Świszcz

FB w Barszczewie