Ciekawe spotkanie autorskie z Edytą i Robertem Zarębskim…

Dnia 16 października 2014 r. w Bibliotece Publicznej w Choroszczy odbyło się spotkanie literacko – muzyczne z autorką książek dla dzieci, ilustratorką książek, malarką i grafikiem komputerowym Panią Edytą Zarębską oraz muzykiem i kompozytorem Robertem Zarębskim.

Bohaterka spotkania zadebiutowała książką pod tytułem „Opowieści babci Gruni”. Jest to rymowana bajka o niesamowitych przygodach mysiej rodziny, własnoręcznie przez autorkę ozdobiona. Napisała także: Pamiętnik, Antek i stara jabłonka, Zosia i fiołkowy kapelusz. Pani Edyta pisze pełne przygód książeczki doskonałe dla dzieci, które rozpoczynają naukę czytania, ukazujące się w serii „Pierwsze czytanki”. Za powieść dla młodych czytelników „Wilk i ziarenko miłości” otrzymała wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie im. Astrid Lindgren organizowanym przez Fundację „ABC XXI – Cała Polska Czyta Dzieciom.

Podczas spotkania Pani Edyta wystąpiła w baśniowej kreacji. Na początku opowiedziała o swoich przygodach z dzieciństwa będących inspiracją dla jej twórczości literackiej, którą zaprezentowała czytając wiersze i fragmenty książek. Następnie zaprosiła uczestników do zabawy rysunkowej. Pisarka rysowała etapami postać, a dzieci odgadywały co może ona przedstawiać.

W zabawę z dziećmi włączył się również Pan Robert Zarębski, który czytał bajki, zadawał dzieciom pytania oraz grał i śpiewał piosenkę autorską „Mądra rzeka”, która powstała z okazji Święta Bibliotek. Od początku spotkania dzieci brały aktywny udział, odpowiadały na pytania, wspólnie śpiewały piosenkę. Spotkanie upłynęło w niezwykle miłej atmosferze.

Dzieci były bardzo zadowolone ze spotkania, aktywnie w nim uczestniczyły. Pani Edyta oraz Pan Robert świetnie poprowadzili spotkanie, które było bardzo urozmaicone, dzięki czemu spotkało się z ogromnym zainteresowaniem ze strony dzieci.

W spotkaniu uczestniczyły dzieci z 2 kl. III Szkoły Podstawowej w Choroszczy.

Spotkanie Państwa Zarębskich odbyło się dzięki Książnicy Podlaskiej im. Ł. Górnickiego w Białymstoku w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki.

Kierownik biblioteki

Elżbieta Wróblewska