Spotkanie z Anną Bayer w Barszczewie

Dnia 23 listopada Filia Biblioteczna w Barszczewie miała przyjemność gościć panią   Annę Bayer – pedagoga, instruktora teatralnego,  autorkę książek i  tekstów piosenek dla dzieci. W spotkaniu wzięły udział dzieci z Przedszkola Samorządowego w Barszczewie.  W związku     z wykonywanym zawodem pedagoga,  który jest pasją pani Anny Bayer,  jej twórczość  ma charakter edukacyjno- wychowawczy. Autorka poprzez zabawę oraz słowo pisane uczy właściwego zachowania, rozbudzania  wrażliwości wśród dzieci.  O czym mogliśmy się przekonać  na spotkaniu. Dzieci wysłuchały  wybranych  wierszyków z 2  książek  pani Anny Bayer pt. ,,Szczypawki ‘’ i ,,Moda na dobre wychowanie’’.  Humorystyczne historyjki  kończące się  zazwyczaj morałem,  poruszały wiele ważnych dla dzieci tematów : oswajanie  ze strachami, jak  być sobą, moda i wartościowanie czy ograniczone zaufanie  do osób obcych. Opowieściom towarzyszyła muzyka połączona z zabawami ruchowymi.  Na zakończenie wszystkie dzieci dostały zakładki do książek a  czytelnicy otrzymali odznakę  Aktywnego czytelnika bibliotecznego.  Znakomity kontakt  naszego gościa z dziećmi sprawił, że było to jedno z ciekawszych i kreatywnych spotkań.

Spotkanie odbyło się dzięki projektowi pt. ,, W stronę książki, w stronę biblioteki’’, realizowanego przez Książnicę Podlaską im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku – Bibliotekę Publiczną Powiatu Białostockiego .

M. Świszcz