100-lecie Odzyskania Niepodległości w naszej Małej Ojczyźnie” Finał konkursu plastyczno-historycznego

8 listopada 2017 r. w Punkcie Usług Turystycznych „Bukowisko” w Supraślu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastyczno-historycznego „100-lecie Odzyskania Niepodległości w naszej Małej Ojczyźnie”.

Konkurs zorganizowany został przez Starostę Powiatu Białostockiego, Książnicę Podlaską – Bibliotekę Publiczną Powiatu Białostockiego oraz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.

Wśród laureatów znalazła się Biblioteka Publiczna w Choroszczy. Uczennica kl. VII Szkoły Podstawowej w Złotorii Aleksandra Jabłońska – zajęła III miejsce za pracę wykonaną pod kierunkiem Joanny Czarneckiej – nauczyciela plastyki, a pozostałe osoby nagrodzone zostały dyplomami za udział w konkursie. Po wręczeniu nagród odbył się wykład okolicznościowy Jacka Delerta – historyka, przewodnika dotyczący historii Polski oraz koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu młodzieży z Zespołu Szkół Sportowych w Supraślu.

Prace można oglądać na wystawie w Punkcie Usług Turystycznych „Bukowisko” w Supraślu przez następny miesiąc.

tekst: Elżbieta Wróblewska