Biblioteka Publiczna w ChoroszczyFilia w Klepaczach

Spotkanie autorskie z Katarzyną Drogą w filii w Klepaczach

Biblioteka M-GCKiS w Choroszczy, we współpracy z Książnicą Podlaską oraz Biblioteką Publiczną Powiatu Białostockiego serdecznie zapraszają na wyjątkowe spotkanie autorskie z Katarzyną Drogą, znaną pisarką i dziennikarką, które odbędzie się 17 września o godzinie 17:00 w świetlicy więcej w Klepaczach. To wydarzenie będzie miało miejsce w filii biblioteki Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy, znajdującej się właśnie w świetlicy w Klepaczach. Rozmowę z autorką poprowadzi Emilia Świętochowska.

Katarzyna Droga, autorka powieści biograficznych poświęconych wyjątkowym kobietom, takim jak Hanka Ordonówna, Hanka Bielicka i Aleksandra Piłsudska, zaintrygowała czytelników swoimi literackimi portretami kobiet o niezwykłych życiorysach. Jej książki odkrywają nie tylko historie znanych postaci, ale także mniej rozpoznawalnych bohaterek, które mimo przeciwności losu odważnie dążyły do realizacji swoich marzeń.

Podczas spotkania autorka opowie, co fascynowało ją w życiorysach tych kobiet oraz w jaki sposób ich historie znalazły odzwierciedlenie w jej twórczości. Spotkanie jest doskonałą okazją, by poznać bliżej Katarzynę Drogę – autorkę powieści takich jak „Pokolenia. Wiek deszczu, wiek słońca”, „Sekrety przodków”, czy „Nigdy się nie bałam”. Katarzyna Droga od lat z pasją opisuje historie kobiet, które miały odwagę walczyć o swoje miejsce w świecie, a także o to, jak historia rodzinna kształtuje życie ich potomków. Podczas spotkania odbędzie się także kiermasz książek, a KGW Razem Lepiej w Klepaczach uraczy nas słodkościami. Tym samym wspólnie wesprzemy Izabelę, córkę jednej z członkiń KGW Razem Lepiej w Klepaczach która zmaga się ze znaczną niepełnosprawnością.

Spotkanie jest współfinansowane przez Bibliotekę Publiczną Powiatu Białostockiego.

Serdecznie zapraszamy – wstęp wolny!