Biblioteka Publiczna w ChoroszczyBiblioteka Publiczna w Choroszczy - Oddział DziecięcyFilia w Klepaczach

Narodowe Czytanie w Oliszkach

Już 7 września 2024 roku cała Polska ponownie wyruszy w literacką podróz podczas ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. W tym roku wspólnie będziemy celebrować twórczość jednego z najwybitniejszych polskich poetów romantycznych, Juliusza Słowackiego, poprzez lekturę jego dzieła „Kordian”.

Biblioteka M-GCKiS w Choroszczy, od lat aktywnie uczestnicząca w tej inicjatywie, już po raz kolejny zaprasza wszystkich miłośników literatury na wyjątkowe wydarzenie plenerowe. Tym razem spotkamy się w malowniczej wsi Oliszki, gdzie piękno przyrody połączy się z magią słowa pisanego.

Jednak Narodowe Czytanie w Gminie Choroszcz to od niedawna nie tylko literackie doznania. Na uczestników czeka mnóstwo innych atrakcji. W atmosferze pełnej radości, integracji i wspólnego świętowania znajdą się też warsztaty i animacje dla dzieci (od 14:30), koncert grupy PLATEU (17:00) oraz wiele innych niespodzianek. Oficjalne czytanie Kordiana rozpocznie się zaś o g. 15:00.

Biblioteka M-GCKiS zachęca wszystkie osoby chętne do zgłaszania się do czytania fragmentów „Kordiana”. Każdy, kto pragnie wziąć udział we wspólnym odczycie tegorocznej lektury, jest mile widziany. To doskonała okazja, aby wspólnie celebrować nasze literackie dziedzictwo i integrować się w duchu kultury. Zgłoszenia przyjmowane są stacjonarnie w bibliotece, a także e-mailowo do 30 sierpnia.