Biblioteka Publiczna w ChoroszczyBiblioteka Publiczna w Choroszczy - Oddział DziecięcyFilia w Klepaczach

Biblioteka z dofinansowaniem na zakup nowości wydawniczych!

Biblioteka M-GCKiS w Choroszczy niebawem uzupełni zasoby czytelnicze w obu filiach w Choroszczy i Klepaczach, dzięki dofinansowaniu które otrzyma z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025.

Dzięki projektowi M-GCKiS dokona zakupu książek oraz zdalnego dostępu do nowości wydawniczych, a czytelnicy zarówno Ci młodsi jak i starsi będą mogli cieszyć się ciekawymi wydawnictwami i pozycjami znajdującymi się na listach czytelniczych bestsellerów.

Celem  wspomnianego Programu jest wzmocnienie aktywności czytelniczej w bibliotekach publicznych poprzez kreowanie wzrostu liczby wypożyczonych publikacji oraz wzrostu liczby czytelników bibliotek publicznych. Szczególny nacisk został położony na budowanie nawyków czytelniczych poprzez stały dopływ nowości wydawniczych, możliwość systematycznego ubytkowania (aktualizacja zasobów), a w konsekwencji zwiększenie oferty czytelniczej dla użytkowników biblioteki. Rolą projektu jest wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy. W nowej perspektywie programu zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych pozostał kwestią kluczową. Dodatkowo, w ramach Priorytetu 1, możliwy jest zakup usług zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków. Ponadto elementem składowym działań ujętych w Priorytecie 1 jest rozbudowa zintegrowanego systemu zarządzania zasobami bibliotek publicznych.

W ramach realizowanego programu 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych Priorytetu 1 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025. Biblioteka M-GCKiS z dotacji oraz zagwarantowanych środków własnych dokona zakupu nowości czytelniczych na kwotę 22 000 zł (kwota dofinansowania w wysokości: 7700 zł brutto).

Do zobaczenia między regałami z książkami.