Biblioteka Publiczna w ChoroszczyBiblioteka Publiczna w Choroszczy - Oddział DziecięcyFilia w Klepaczach

Wyjątkowy konkurs dla klubowiczów DKK (i nie tylko!)

Konkurs „Ożyw Książkę” to nie tylko doskonała zabawa, ale także okazja do rozwinięcia swoich umiejętności twórczych i współpracy zespołowej. To również szansa na zdobycie atrakcyjnych nagród i promocję swojej pracy na szeroką skalę. Daj się ponieść wyobraźni, ożyw postacie z ulubionych dzieł i podziel się swoją pasją z innymi!

Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku serdecznie zaprasza wszystkich miłośników literatury, filmów, gier oraz komiksów do udziału w wyjątkowym konkursie pn. „Ożyw Książkę”. Jeśli jesteś pasjonatem cosplayu i chcesz zaprezentować swoje umiejętności, to właśnie jest doskonała okazja, aby się wykazać!

O co chodzi w konkursie?

Praca konkursowa polega na wykonaniu zdjęć (maksymalnie dwóch), które przedstawiają cosplay wybranej postaci (lub postaci) z dowolnego dzieła literackiego, filmu, gry czy komiksu. Co to jest ten cosplay? Cosplay to po prostu artystyczne hobby, w ramach którego osoby nazywane cosplayerami tworzą przebrania i wcielają się w postać fikcyjną.

W ogłoszonym konkursie ważne jest, aby przedstawione na zdjęciach postacie były jak najbardziej zbliżone do pierwowzoru, na którym się wzorują. Dodatkowo, do zdjęć należy dołączyć krótki opis postaci, w którym należy odpowiedzieć na pytania: kim jest/są?, jaka jest ich historia?

Warunki udziału:

– Cosplay może dotyczyć dowolnego dzieła literackiego, filmu, gry lub komiksu – nie musi być związany z książkami omawianymi w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki,

– Zdjęcia zgłoszone do konkursu nie mogą być wcześniej publikowane,

– Fotografie powinny być wynikiem współpracy członków klubu oraz moderatora,

– Każda biblioteka może zgłosić maksymalnie dwie fotografie przedstawiające jeden cosplay.

Jak się zgłosić?

Prawidłowe zgłoszenie powinno zawierać:

1. Fotografie w formacie JPG.
  2. Wypełnioną kartę konkursową, która stanowi Załącznik nr 1 regulaminu.

Zgłoszenia należy przesłać w nieprzekraczalnym terminie do 31 sierpnia 2024 roku, zarówno pocztą tradycyjną, jak i elektroniczną:

1. kartę konkursową – pocztą tradycyjną na adres biblioteki wojewódzkiej:

Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku

1. Marii Curie-Skłodowskiej 14 A, 15-970 Białystok

z dopiskiem „Konkurs – Cosplay w bibliotece”

lub

2) kartę konkursową i fotografię w formacie JPG na adres:  sebastian.kochaniec@ksiaznicapodlaska.pl

Biblioteka M-GCKiS w Choroszczy służy pomocą w zgłoszeniu do konkursu. Nie czekaj, zbierz swój zespół, stwórzcie niesamowite cospleje i zgłoście się do konkursu „Ożyw Książkę”.Czekamy na Wasze wyjątkowe prace. Pokażcie, jak potrafi ożyć książka w Waszych rękach,